LASER Q-SWITH


Laser neodymo-yagowy Q-Swith (Nd-yag) jest najskuteczniejszą i najbezpieczniejszą metodą jest zabieg laserowy, a wśród laserów najlepsze efekty uzyskuje się stosując laser typu Q-switch. Laser ten charakteryzuje się bardzo krótkim, nanosekundowym impulsem, który absorbowany jest w zależności od długości światła, przez określone kolory. I tak długość światła 1064nm pochłaniana jest przez kolor czarny i granatowy, a kolor czerwony absorbuje światło o długości 532nm, niebieski 585nm. Mechanizm usunięcia barwnika zdeponowanego w tkankach jest reakcją rozbijającą cząsteczki barwnika na drobinki, które usuwane są przez komórki układu immunologicznego organizmu.

Zabieg zazwyczaj trzeba powtórzyć kilkakrotnie, zależy to przede wszystkim od ilości barwnika, ale także od tego czy tatuaż wykonany był w sposób profesjonalny – barwnik wówczas znajduje się na stałej, tej samej głębokości, czy też w sposób amatorski, wówczas drobinki barwnika wprowadzone są na różne głębokości do skóry.
Zabieg może być bolesny – można zastosować znieczulenie miejscowe kremem nakładanym na około godzinę przed zabiegiem.

Po zabiegu skóra często jest uszkodzona, ale goi się bez pozostawiania trwałych śladów, czasem tylko może wystąpić przebarwienie lub odbarwienie. Obszaru poddanego terapii nie wolno opalać.

FUNKCJE LASRA Q- SWITCH

- usuwanie tatuaży (również kolorowy )
- usuwanie tatuażu permanentnego
- peeling węglowy

Zasada działania lasera Nd-Yag Q-SWITH

Laser emituje bardzo krótkie impulsy światła, które są pochłaniane przez struktury docelowe. Po tej absorpcji dochodzi do eksplozji barwnika i rozbicia na bardzo drobne cząstki . Laser Q-SWITH dzięki odpowiednim filtrom emituje promieniowanie o długości fali 1064nm, 532nm oraz 1320 nm.