Laserowe obkurczanie i wybielaniw warg sromowych


Okolice intymne, mimo że zazwyczaj nie są wystawiane na działanie promieniowania słonecznego, są tak samo podatne na powstawanie przebarwień jak pozostałe części naszego ciała. Ciemny koloryt warg sromowych to najczęściej dziedziczna cecha osobnicza, ale sprzyjają temu również czynniki zewnętrzne, takie jak np. wizyty w solarium. Wiele osób nie akceptuje u siebie takiego wyglądu i odczuwa skrępowanie podczas zbliżenia z partnerem. Współczesna medycyna ma skuteczne rozwiązanie – laserowy zabieg wybielający i ujędrniający okolice intymne.


Działanie i efektywność zabiegu

Wybielanie i ujędrnianie warg sromowych to zabieg wykonywany przy użyciu lasera Er:YAG Fotona Dualis SP. Procedura polega na naświetlaniu okolicy zabiegowej wiązką laserową. Zabieg może być nieco bolesny, dlatego stosowane jest podczas zabiegu znieczulenie w postaci nawiewu zimnego powietrza urządzeniem medycznym Cryo 6 Derma Cooler.
Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej.W efekcie wargi sromowe ora ścianki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne , w związku z czym obwód pochwy zmniejsza się a wargi sromowe obkurczają się , stając się tym samym jędrniejszymi.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  •  miesiączka
  • ciąża
  • infekcje dróg rodnych
  • choroby nowotworowe
Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg obkurczania warg sromowych oraz pochwy. Jednak ilość zabiegów należy dobrać indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek. Jeśli istnieje potrzeba można powtórzyć procedurę po upływie miesiąca od pierwszego zabiegu.